BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A profik még nem hisznek az európai válság végében

2013. május 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csúcsokat halmozó piacok ellenére az európai befektetők nem gondolják, hogy vége lenne a kontinens válságának, szerintük csak elfedi a gyengeségeket a mostani helyzet − derül ki a Fitch Ratings felméréséből.
A hitelminősítő negyedéves kutatása azt mutatja, hogy a megkérdezettek 29 százaléka szerint a jelenlegi egy átmeneti kedvező időszak a piacokon, míg a kötvénybefektetők harminc százaléka szerint a mostani helyzet irracionálisan optimista. A fennmaradó 41 százalék szerint az ECB és a politikusok intézkedéseinek köszönhetően mostanra túljutott Európa a nehezén.

A Fitch felmérése szerint van kézzelfogható összefüggés a reálgazdasági helyzet és a befektetők hangulata között, félő, hogy ha a jelenlegi optimizmust nem erősítik meg valós adatok, akkor visszatér majd a volatilitás a piacokra. Ez a felmérésben is megmutatkozik, hiszen a válaszadók 86 százaléka szerint a jósolt recesszió a tőkepiacokra is hatással lesz. Ugyanakkor mindössze 9 százalék gondolja, hogy az infláció jelentene számottevő veszélyt.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet