Igen jól sikerült a heti zárás mind az európai, mind az amerikai tőzsdéken, az árfolyam-emelkedés mögött a legtöbb megfigyelő szerint a jegybankok monetáris lazítása áll. \"Legutóbb, amikor 2007-ben csúcsokat döntögettek a tőzsdék, akkor világszerte növekedési kilátásokat láttunk, míg most azt, hogy lassul a kínai gazdaság, az eurózóna meg visszaesőben van\" - kommentált a Marketwatch-nak Richard Perry, a londoni Central Markets piaci stratégája. Szerinte a különbség most az, hogy a jegybankok mindenhol óriási mennyiségű likviditást nyújtottak a piacnak, ami rendkívül vonzó a befektetők számára, így akik eddig kimaradtak a vásárlásból, azok most pótolják azt. Ezek után nem meglepő a tőzsdék jó teljesítménye, a DAX például negyedik napja emelkedve 0,2 százalékos pluszban zárt pénteken, aminek köszönhetően a heti teljesítménye 1,9 százalékra kúszott fel - mindez pedig elég volt ahhoz, hogy új történelmi rekordon, 8279 ponton zárjon a frankfurti tőzsde. Jól zárt a londoni FTSE-100 is, amely 0,5 százalékot erősödve (a hetet nézve 1,6 százalékot) megközelítette 2007 októberében elért rekordját, de a párizsi CAC-40 sem panaszkodhat a maga 0,6 százalékos teljesítményére, mellyel a hetet kereken 1 százalékos pluszban zárta. A jókedv megmaradt a tengerentúlon is, így az amerikai tőzsdék immár a harmadik hetüket zárták a pozitív tartományban. Az S&P-500 úgy emelkedett 0,4 százalékot, hogy miközben szenvedett az energiaszektor, jól teljesítettek az egészségügyi cégek, míg a Dow Jones ipari átlaga 0,2 százalékot gyarapodott. Ennek köszönhetően mindkét tőzsde történelmi magasságokba emelkedett, amely az S&P-500-nál 1633, a DJIA-nál pedig 15 118 pontnak felel meg. Jól sikerült a hete a Nasdaq-nak is, amely pénteken 0,8, a héten pedig 1,7 százalékot erősödött, így 3436 ponton zárta a kereskedést.
