Az állami ellenőrzés alatt álló Freddie Mac − amely testvérintézménye, a Fannie May mögött az USA második legnagyobb lakáshitelezője − 4,6 milliárd dollár nyereséggel zárta az első negyedévet. Ezzel már a hatodik egymást követő negyedévben ért el pozitív eredményt azt követően, hogy 2010-ben még 13 milliárd, 2011-ben 7,6 milliárd, a tavalyi első negyedévben pedig 19 millió dollár állami támogatást vett igénybe. A Freddie Mac és a Fannie May együtt 170 milliárd dollárt kapott a kormánytól a válság idején, miután a birtokukban lévő jelzáloghitelek hirtelen elvesztették értéküket. Ebből eddig 62,2 milliárdot törlesztettek.
A két pénzügyi óriás − amelyek együtt kezükben tartják vagy garantálják az amerikai jelzáloghitelek felét, 31 millió kölcsönt, amelyek értéke ötezermilliárd dollár − az elmúlt időszak kedvező lakáspiaci fejleményei, az erősödő kereslet és a növekvő árak nyomán vált nyereségessé. A Freddie Mac hétmilliárd dollárt fizetett be a költségvetésbe osztalékként első negyedéve után − egy tavaly elfogadott szövetségi törvény szerint a két szolgáltatónak át kell utalnia profitját az államnak. Az Obama-adminisztráció 2011-ben úgy döntött, hogy a kormánynak ki kell vonulnia a jelzálog-hitelezésből, a kongresszus azonban még nem foglalt állást arról, milyen szintre kell leszorítani az állami részvételt.
