BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hazai pályán szenvednek az európai telekomcégek

2013. május 9. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német Deutsche Telekom és a spanyol Telefónica is szerdán közölte első negyedéves eredményeit, a szektortársak korábbi számaiból pedig már megrajzolható az európai telekomszektor képe, mely szerint elsősorban a túltelített piacok és a recesszió miatt esik az iparág képviselőinek bevétele. A telekomszektor csökkenő eredményessége elsősorban azért fáj a cégeknek, mert így kevesebbet tudnak költeni hálózatfejlesztésre, ami a jövőbeli növekedés egyik alapfeltétele lenne. A Telefónica 6,7 milliárd eurós árbevételről számolt be európai tevékenységénél, ami 11,7 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál, míg a Deutsche Telekom forgalma 6,9 százalékkal, 3,33 milliárd euróra csökkent. A számok azt mutatják, hogy a cégek elsősorban hazai pályán teljesítenek rosszul, a Telefónica bevétele például 16 százalékkal zuhant Spanyolországban. A nehézségek miatt a társaságok kénytelenek más kontinenseken lévő nyereséges leányvállalataikat eladni vagy összeolvadni más helyi szereplőkkel. A Reuters adatai szerint a bevételek csökkenése a részvények árfolyamára is hatással van, ennek következménye, hogy az európai telekompapírok árazása lényegesen alacsonyabb, mint amerikai versenytársaik esetében.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet