Soha nem volt még ilyen magasan a páneurópai Stoxx Europe 600 index, amely 0,3 százalékkal erősödött kedden. A londoni befektetők visszatérésével megélénkült a forgalom a többi európai tőzsdén is, miközben a jó hangulatot támogatja az európai jegybank múlt heti kamatcsökkentése − illetve Mario Draghi hétfői, erre ráduplázó szavai −, újabb monetáris lazítások (ezúttal az ausztrál és a kenyai jegybanktól) és egy sor kedvező keddi gyorsjelentés is. A frankfurti DAX mindenesetre új történelmi csúcson zárt, miután 0,9 százalékkal, 8181,8 pontig emelkedett, de a londoni FTSE 100 is erősödött 0,6 százalékkal, a párizsi CAC−40 pedig 0,4 százalékkal került feljebb. Párizsban a Société Générale 5,7 százalékot emelkedett, mivel a befektetők díjazták a bank jelentős leépítésekkel és egyéb kiadáscsökkentésekkel járó új távlati vízióját. A Lafarge francia cementgyártó eredményét szintén jól fogadták − a papír 4,4 százalékot emelkedett −, valósággal összeomlott viszont az Alstom ipari konglomerátum árfolyama. A budapesti metrókocsik gyártója közel 12 százalékot esett profitfigyelmeztetése miatt. Ennél is jobban fájt ez a nap a brit G4S őrző-védő óriáscég részvényeseinek: a profitráta 0,6 százalékos szűkülésére válaszul 15 százalékos mínuszba küldték a papírt. A legnagyobb brit bank, az HSBC viszont 3 százalékot emelkedett, de a veszteséges Commerzbank is jó volt egy 2,6 százalékos pluszra. Az Egyesült Államokban már mérsékeltebb lelkesedéssel folyt tovább az emelkedés, a kereskedés félidejében − lapzártánk idején − a Nasdaq nullában állt, míg az S&P 500 és a Dow Jones ipari átlaga 0,4 százalékos pluszban szerénykedett. Gyorsjelentése után fél százalékot emelkedett a Walt Disney, az Electronic Arts viszont éppen ennyit esett.
