BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sötéten látja jövőjét az E.On menedzsmentje

2013. május 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyenge kilátásokat fogalmazott meg a következő évekre a német E.On, a közszolgáltató cég szerint az energiakereslet alacsony marad Európában, a villamosenergia-árak pedig nem fognak számottevően emelkedni. Johannes Teyssen elnök az E.On éves közgyűlésén arra hívta fel a részvényesek figyelmét, hogy a bizonytalan piaci körülmények miatt a korábban vártnál nehezebb lesz a cég tradicionális tevékenységét átalakítani komplex energiaszolgáltatássá.


Reuters

További kihívást jelent, hogy Németország 2022-ig kivonulna az atomenergia-piacról, ezzel a társaság eszközeinek egy része elveszti értékét. A villamos energia nagykereskedelmi ára a felére csökkent a 2009-es csúcshoz képest, az európai piacon az erőművek marzsa szinte eltűnt − mondta Teyssen. A fentiek miatt szerinte az E.On egyik kulcsfontosságú üzletágának számító villamosenergia-termelés komoly nyomás alatt van.
Számszerűen a társaság arra számít, hogy az EBITDA idén 9,2 és 9,8 milliárd euró között lesz, ami akár 15 százalékos csökkenést is jelenthet 2012-höz képest. Az adózott profit 2,2 és 2,6 milliárd euró között alakulhat − hangzott el az éves közgyűlésen.

A befektetők nem ijedtek meg a gyenge kilátásoktól, péntek délelőtt csak rövid időre csúszott enyhe mínuszba az E.On árfolyama a frankfurti tőzsdén.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet