A Moody\'s Investment Service becslései szerint 9,2 milliárd dollárnyi adó megfizetését spórolja meg az Apple azzal, hogy részvény-visszavásárlási programját részben új kötvények kibocsátásából finanszírozza. A technológiai cég a múlt héten jelentette be, hogy a legnagyobb vállalati ügylet keretében 17 milliárd dollárnyi kötvényt bocsát ki. Sokakat meglepett az Apple döntése, hiszen a cégnek mintegy 100 milliárd dolláros készpénzállománya van, ezért nem lenne indokolt a kötvénykibocsátás az 55 milliárd dolláros részvény-visszavásárláshoz. A Moody\'s szerint azonban okos döntést hozott a cég, hiszen a 17 milliárd dollárnyi kötvényre éves szinten mintegy 308 millió dollár kamatot kell majd fizetnie, ha azonban ugyanez az összeg a cég offshore-számláiról érkezett volna, ahol a tartalékát tartja, akkor 35 százalékos adó terhelte volna. Így végeredményben a szakemberek számításai szerint 9,2 milliárd dollárnyi adó alól mentesül az Apple.
