BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új nagybefektető a Microsoftnál

2013. április 23. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyesült államokbeli ValueAct befektetési cég kétmilliárd dollár értékű részvénycsomagot vásárolt a Microsoftban − jelentette hétfőn a CNBC üzleti televízió. A tranzakciót egyelőre hivatalosan nem erősítették meg, de ha igaz a hír, akkor a társaság a Microsoft tizenöt legnagyobb tulajdonosa közé került.
A pénteki záró árfolyammal számolva a kétmilliárdos részvénycsomag 67,2 millió papírnak felel meg nagyságrendileg, ez ugyan a Microsoft teljes piaci kapitalizációjának kevesebb mint egy százaléka, de a ValueAct már egy ilyen csomaggal is a szoftvercég legnagyobb befektetői között lenne. A CNBC hírének megjelenése után a cég részvényei 4,4 százalékkal, 31,06 dollárra drágultak, ez tavaly szeptember óta a legmagasabb árfolyamuk.
A ValueAct magát olyan befektetőként definiálja, aki a piac által alulértékelt cégekbe invesztál, hogy aztán a menedzsmenttel együttműködve minél magasabb jövőbeli megtérülést érjen el. A közelmúltban a társaság az ipari berendezéseket gyártó Gardner Denver vezetőségére komoly nyomást gyakorolt, aminek az eredménye az lett, hogy 3,74 milliárd dollárért eladták a céget a KKR kockázati tőketársaságnak.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet