BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy eséssel kezdtük a hetet

2013. április 23. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar tőzsde, alaposan alulteljesítve a nemzetközi hangulatot, méretes eséssel indította a hetet. Mindegyik vezető részvény megszenvedte a napot, érdekes volt azonban, hogy az OTP bizonyult a legellenállóbbnak, a bank részvénye a BUX esésénél jóval kisebb mértékben, 0,8 százalékkal gyengült. Így, alig több mint 2 milliárd forintos forgalom mellett, 4505 forintra esett. A legrosszabbul a Mol viselte a hangulatot. A magyar olajtársaság részvénye vélhetően a pb-gáz árát érintő rezsicsökkentés hírének bizonytalanságával megspékelve 2,6 százalékkal esett, a 16 060 forintos záróár ráadásul napi mélypontot is jelentett.
Érdekes, hogy a közelgő osztalék ellenére nagyot zuhant a Magyar Telekom papírja is. A részvény a technikailag fontos 410 forintos határ alá zárt, ami egyáltalán nem jó előjel. A papír árfolyama 1,7 százalékkal, 406 forintra esett, így a sokkal által várt 460−480 forintos szint elérésére minimális esélyt maradt.
Vegyesen zártak viszont a gyógyszerrészvények. A Richter 1,4 százalékkal, 33 210 forintra szánkázott, míg az Egis közel 2 százalékot emelkedett, így 18 145 forinton fejezte be a napot. A BUX értéke összességében 1,4 százalékot csökkent, ami 17 872 pontos záróértéket takart. Érdekes, hogy a decemberi határidős index nem ennyire pesszimista, ez a lejárat csupán 0,5 százalékot csökkent, 18 300 pontra, így mintegy 400 pont a kettő közötti különbség, ami még mindig inkább befektetői optimizmust jelez.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet