BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lehangoló volt az SAP első negyedéve

2013. április 22. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vártnál rosszabb eredményeket közölt az üzleti szoftvereket gyártó német cég az év első három hónapjával kapcsolatban, elsősorban az ázsiai eladások maradtak el a prognózistól. Az új szoftverlicencek eladása 3 százalékkal, 657 millió euróra emelkedett az SAP-nál, ez általában viszonylag pontosan jelzi előre a várható árbevételt. Ez elmarad a várakozástól, ami 9 százalékos növekedésről és 726 millió eurós bevételről szólt. A szoftvercég működési eredménye szintén csalódást okozott, hiszen 8 százalékos növekedés után 901 millió euróra rúgott az első negyedévben. A német vállalat menedzsmentje szerint a várttól elmaradó árbevétel elsősorban a távol-keleti térségben végrehajtott vezetőváltásoknak volt a következménye, várakozásaik szerint a második negyedévben újra sínre kerülhetnek az eladások. Az eredmények megjelenése után az SAP részvényei az elmúlt három hónap legnagyobb visszaesését mutatták be, a pénteki tőzsdenyitáskor 3,5 százalékos mínuszban voltak Frankfurtban.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet