BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge maradt a forint

2013. április 22. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyengüléssel reagált a jegybankelnök bejelentésére a forint csütörtökön, így az eddig támaszként működő, euróval szembeni 296-os szintet áttörte az árfolyam, és ezt pénteken vissza sem tesztelte. A forint tehát ismét elszakadt a világtól, és nem követte az euró/dollár keresztárfolyam mozgását. A csütörtökön 298 forint felett záró euró péntek reggel még megpróbálkozott egy gyenge korrekcióval, ez azonban hamar kifulladt és 299 fölé rántották az euró forintjegyzését. Délutánra azonban a javuló nemzetközi hangulat hatására ismét 298 közelébe került a keresztárfolyam, ez sem jelentett azonban jelentős javulást. A forint ezzel nagyjából lekövette az euró/dollár kurzus mozgását. Az euró nem bírt az 1,30-as szinttel a dollárral szemben. Érdekes lehet viszont, hogy az elmúlt napok nyilatkozatai alapján nem zárható ki az sem, hogy a május 2-i ülésén hosszú idő után ismét hozzányúl a kamatokhoz az ECB.

A másodlagos állampapírpiacon egyedül a 12 hónapos diszkontkincstárjegy hozama emelkedett 3 bázisponttal pénteken, így ez a lejárat 4,11 százalékos hozamot ért el. A többi esetben 1−9 bázisponttal estek a hozamok, a legtöbbet az ötéves állampapíré, amely így 5,02 százalékra zuhant. A többi lejárat 4,13 és 5,62 százalék közötti hozamot nyújtott a hét utolsó napján.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet