A vártnál magasabb nyereségről számolt be a csütörtöki tőzsdenyitás előtt a Morgan Stanley, ennek ellenére a befektetési bank papírjai több mint három százalékkal lettek olcsóbbak a tőzsdén a nyitás után. Az egy évvel korábbi 94 millió dolláros veszteség után 984 millió dolláros profitot ért el az első negyedévben a pénzintézet, és az egy részvényre jutó 61 centes nyereség magasabb az elemzők által várt 57 centnél. A bank profitja csökkent a kötvényjellegű befektetéseken, a részvények és a vagyonkezelés azonban az egy évvel korábbinál jobban hoztak. Az amerikai pénzügyi cég elsősorban annak köszönhetően javított eredményén, hogy a hitelek átértékelése az előző évi kétmilliárd dolláros veszteség után csak 317 milliós mínuszt mutatott. Így az átértékelődés nélkül számított részvényenkénti profit 71 centről 61 centre csökkent. A Morgan Stanley bevétele 18 százalékkal emelkedett az egy évvel ezelőttihez képest, 8,16 milliárd dollárt tett ki az év első három hónapjában.
