A magyar konvergenciaprogram nem volt érezhető hatással a magyar részvénypiacra, ugyanakkor napközben az óvatos európai börzék miatt nem találta az igazi irányt a magyar tőzsde. A nap végére azonban az amerikai piacok határozottabb emelkedését követve lendületbe jött az OTP és a Mol, így végül pluszban zárt a BÉT. A BUX így 0,8 százalékkal, 18 059 pontra emelkedett, elsősorban az OTP jó teljesítménye miatt. A bankrészvény egész nap szépen húzott felfelé, a 4540 forintos záróárnál azonban járt feljebb is a részvény 40 forinttal. Az 1,8 százalékos emelkedés azonban így is jó teljesítmény, amelyet csak a Mol közelített meg a nagyok közül 1,6 százalékos drágulásával. Az olajtársaság esetében már nem volt ilyen egyértelmű a helyzet, napközben ugyanis többször megbicsaklott a részvény árfolyama. A nap végi záróár azonban kereken 16 000 forint lett, pedig nem sokkal a piac zárása előtt még mínuszban is forgott a papír. Nem sikerült viszont hajráznia a Magyar Telekomnak. A részvény a közelgő osztalék és a jó hangulat ellenére elég nagyot esett: az utolsó kötés 415 forinton történt, ami 1,2 százalékkal alacsonyabb a hétfői záróárhoz képest. Szenvedett a Richter is, a gyógyszergyártó továbbra sem tudja a jó hangulatú napokat emelkedésre kihasználni. Nem volt ez alól kivétel a keddi nap sem, a papír árfolyama ugyanis 0,2 százalékkal, 34 150 forintra esett. A szektortárs Egis valamivel jobban szerepelt, de ez is csak stagnálást jelentett a 18 600 forintos záró árfolyamon.
