Az osztrák OMV veszi meg az RWE 17 százalékos tulajdonrészét a Nabucco nemzetközi gázvezeték-hálózatban. A cég vasárnapi közleményében a vételárat nem jelölte meg. A lépés nem volt meglepő, hiszen az RWE és az OMV már tavaly decemberben elismerte, hogy tárgyalnak a Nabucco-tulajdonrészről, majd idén februárban Gerhard Roiss, az OMV elnöke elmondta, hogy valószínűleg ők szállnak be a nemzetközi projektbe, így csak a bejelentés időzítése volt kérdéses. A beruházásba magyar részről a Mol Nyrt. szállt be, mellette a román Transgaz, a bolgár Bulgargas és a török Botas vesz részt az üzletben. A Nabucco eredetileg 3900 kilométer hosszan Törökországból szállított volna gázt Ausztriába, azonban az utóbbi hónapokban pénzügyi problémák miatt a tulajdonosok egy rövidebb, kisebb kapacitású vezeték tervére váltottak, így most 1315 kilométeres vezetéket készítenek elő Nabucco West néven. A befektetők negatívan értékelték az OMV beszállását, az osztrák vállalat részvényei a hétfői kereskedés első felében 3,7 százalékkal estek.
