BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtépték az Egist a nap végén

2013. április 15. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ígéretes kezdést követő folyamatos lecsorgás miatt veszteséggel zárt pénteken a BUX, a vezető index 1 százalékkal, 18 219 pontra hullott vissza a hét utolsó napján. Ahogyan az előző napokban a húzóerőt, úgy most a nehezéket az OTP részvénye képviselte. A bankrészvény az elmúlt napok őrült száguldása után korrekciózni kezdett, főleg hogy a nemzetközi piacokon is borongós volt a hangulat. Végül 1,9 százalékos mínuszban, 4560 forinton zárt a papír, ami még így is jó teljesítmény az elmúlt napok összességét figyelembe véve.

A másik nagyot eső részvény a Mol volt, amely azonban az előző napokban sem mutatott sok erőt; pénteken azután a mélybe zuhanó olajár újabb pofont jelentett a szektornak, amelyet amúgy is sújt a rossz finomítói környezet. Mindez természetesen nyomot hagyott a Mol árfolyamában is, amely 1,5 százalékkal, 16 260 forintra esett vissza.

A Magyar Telekom jól tartotta magát annak köszönhetően, hogy az éves rendes közgyűlésén a részvényesek a várakozásoknak megfelelően elfogadták a részvényenkénti 50 forintos osztalékot. A közel egy hónap múlva fizető társaság 423 forinton stagnált pénteken.

Vegyesen szerepeltek a gyógyszergyártók. A Richter az elmúlt időszaknak megfelelően együtt esett a piaccal − 0,6 százalékkal, 34 050 forintra csökkent −, ugyanakkor az Egis, amely eddig viszonylag stabilan tartotta magát napközben, a zárás előtt hirtelen megcsúszott, bár még így is 2,4 százalékkal, 18 960 forintra tudott emelkedni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet