A Raiffeisen Bank International (RBI) 725 millió euró nettó nyereséget könyvelhetett el 2012-ben, szemben az egy évvel korábbi 968 millió euróval. Az adózás előtti eredmény 1,03 milliárd eurót tett ki, ez 25 százalékkal kevesebb a bázisnál. Herbert Stepic vezérigazgató szerint azonban a nyereség csökkenése ellenére a legjobb eredményt érték el az osztrák bankok között. A Tier-1 tőkemegfelelési mutató 1,6 százalékponttal, 10,7 százalékra emelkedett 2012 végére. A nem teljesítő hitelek aránya tavaly 1,2 százalékkal, 9,8 százalékra emelkedett a teljes hitelállományhoz viszonyítva. A magyarországi leányvállalat vesztesége megközelítőleg a felére csökkent az előző évihez képest, adózás előtt 162 millió eurót tett ki a 2011-es 375 millió után. Az adózás utáni veszteség 174 millió eurónak felelt meg 2012-ben, 2011-ben 355 millió volt csoportszinten. Az idén a hitelekre biztosított fedezet továbbra is egymilliárd euró körül alakul majd a rossz piaci körülmények miatt. Ez azt jelenti, hogy a céltartalékok felszabadítását még nem tudja megkezdeni a cég. A Raiffeisen ráadásul továbbra sem zárja ki egy tőkeemelés lehetőségét. Stepic azt is közölte: csökkentik a jelenlétüket Szlovéniában, ezt a lépést azonban nem a szlovén gazdaság problémás helyzete indokolja, hanem az, hogy túl sok szereplő van a szlovén piacon.
Napi grafikonok
