Fontosabb makroadatok hiányában irány nélkül zajlott a kereskedés a hét első napján a világ tőzsdéin. A kezdeti mérsékelt optimizmust követően így délutánra vegyes képet mutattak az indexek. A német és a francia piac is veszített délelőtti lendületéből és délutánra a nyitóérték közelébe korrigáltak vissza. Ennek oka az lehet, hogy mindenki az Alcoa jelentésére várt, a koreai helyzet enyhülése ugyanis nem hozott tömegével vevőket a piacokra. Mindez meglátszott a magyar tőzsdén is. A vezető részvények forgalma rendkívül alacsony volt − a 4 milliárdot sem érte el az összforgalom −, ami a kivárást mutatta a magyar piacon is. A kezdeti optimizmus a magyar börzén is folyamatosan olvadt, sőt a nap végére a pluszok el is fogytak a vevők teljes hiánya miatt. A BUX így a 18 150 pont feletti nap eleji értékről 18 048 pontra csúszott vissza. Ez utóbbi jelentette ugyanis a záróárat, ami 0,04 százalékos csökkenést takart, vagyis gyakorlatilag stagnált az index értéke.
A vezető részvények közül egyedül a Mol drágult, annak ellenére, hogy az olaj árfolyama is folytatta mélyrepülését. A Mol ugyanakkor az utóbbi időben jelentősen lemaradt a többi vezető részvénytől, ezt csökkenthette a papír, más okot ugyanis nehéz lenne találni az 1,1 százalékos növekedésre, ami 16 550 forintos záróárat eredményezett.
Az OTP ugyanakkor 0,7 százalékkal, 4340 forintra esett, a napi minimumot jelentő 4321 forint sem volt messze innen. A Richter 0,6 százalékkal, 34 150 forintra gyengült, de nem járt sokkal jobban a kisebbik szektortárs, az Egis sem, amelynek árfolyama 0,1 százalékkal, 18 430 forintra csökkent.
Érdekes, hogy a kisebbik gyógyszergyártó 18 430 forintra csúszott le, ez 0,1 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi adattól.
