BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább szárnyalt az OTP

2013. április 8. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP remek nap végi teljesítményének betudhatóan minimális mínusszal megúszta a napot a magyar tőzsde pénteken. A csütörtökinél ugyan jóval alacsonyabb, mintegy 5 milliárd forintos forgalom mellett, de ismét több mint 2 százalékot emelkedett az OTP árfolyama. Igaz, ez elsősorban az utolsó percek nagy rallyjának köszönhető, hiszen mintegy 60 forinttal emelkedett az utolsó pillanatokban a bankrészvény árfolyama. Mindez azt jelentette, hogy az OTP 4370 forinton, 2,3 százalékos pluszban fejezte be a napot és a hetet is. A vezető részvények közül még a Magyar Telekom emelkedett, ennek mértéke azonban meg sem közelítette az OTP-ét. A közelgő osztalék miatt erős részvény a rossz nemzetközi hangulat ellenére − az amerikai börzék jelentős mínuszban voltak a magyar tőzsde zárásakor − 0,2 százalékkal, 426 forintra drágult. A rossz befektetői környezet azonban a Mol részvényén már nyomot hagyott. Az olaj árának zuhanása miatt a papír 2,2 százalékkal, 16 375 forintra esett, alaposan lerontva a magyar börze teljesítményét. A Richter 0,4 százalékkal került lejjebb, ez 34 350 forintos utolsó kötésértéket jelentett. A BUX így 18 056 ponton zárt, ami minimális, 0,1 százalékos csökkenést jelentett a vezető részvények teljesen ellentétes mozgása miatt. A kisebb részvények közül az egyik nap eső, a másik nap emelkedő Egisnél most a drágulás volt soron. Ez 0,6 százalékos pluszt és 18 450 forintos záróárat takart. Az FHB 1,7 százalékkal, 365 forintra drágult, így az egyik túl-, a másik alulteljesítette szektortársát.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet