A piac alapvetően pozitívan fogadta az új jegybanki programot, mivel az csak a tartalék elfogadható mértékű csökkenésével jár együtt és nem veszélyezteti az inflációs célt és a pénzügyi stabilitást. A pénteki, vártnál rosszabb ipari termelési adat viszont nem hatott érdemben az árfolyamra, így továbbra is csak kevéssel 300 fölötti szinteken folyt a kereskedés. Délután pár 10 fillérrel forgott csak e felett az árfolyam, napközben is csak 302 forintig ment el az euró, ami viszonylagos stabilitást jelentett az elmúlt napokhoz képest.
Mindez valószínűleg annak is köszönhető, hogy az euró szárnyakat kapott a rossz amerikai munkanélküliségi adat után, aminek hatására újra 1,30 felett forgott a dollárral szemben. A dollár ennek ellenére még mindig több mint 230 forintba került és a svájci frankért is 247 forintot kellett adni délután, miután az euró a frankkal szemben nem erősödött érdemben és 1,215 környékén adták vették a devizapárt.
Amíg a diszkontkincstárjegyek mindegyikénél (1−8 bázispontos) hozamcsökkenést regisztrált az ÁKK, addig az államkötvények közül csak a hároméves hozama esett, mégpedig 3 bázisponttal. A többi papírnál stagnálást vagy 2-3 bázispontos növekedést mértek, így 4,32 és 6,17 százalék között szóródnak a referenciahozamok.
