A 300-as szintet is megközelítette napközben a forint az euróval szemben, innen azonban délután hirtelen nagyot gyengült az árfolyam, miután megjelent a hír, hogy csütörtökön újabb monetáris ösztönzésekről tartanak sajtótájékoztatót. Erre azonnal 2,5 forinttal erősödött az euró, a befektetők ugyanis óvatosabbak lettek a bejelentés előtt. Ugyanakkor érdekes, hogy a kötvényeket jobban kezdték venni, mivel a piac arra spekulál, hogy valamilyen kötvényvásárlási ösztönzést jelentenek be. Mindezek hatására 302,70-ig szaladt az euró, innen azonban újabb forinterősödés következett, így 302 forint alá csúszott az árfolyam. A forintra azonban elsősorban az MNB csütörtöki bejelentése hathat, ráadásul az ECB is kamatdöntő ülést tart, ami szintén fontos lehet a devizapiacok számára. A kedden 1,28 fölé stabilan erősödő euró szerdára már a múlté lett. A fordulót a rossz olasz PMI-adat okozta, ráadásul Szlovénia is egyre nagyobb bajban van, így nem csoda, hogy a dollár nem gyengült tovább.
Szerdán 1−15 bázisponttal csökkentek a hozamok az állampapírok másodpiacán. Az Államadósság Kezelő Központ adatai szerint legnagyobb mértékben, 12−15 bázisponttal az éven túli lejáratú állampapírok hozama esett. A referenciaátlag 4,4 és 6,25 százalék között szóródik.
