BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig emelkedik a Mol-osztalék

2013. április 4. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi 45 milliárd forint után idén 46 milliárdot fordítana osztalékra a Mol Nyrt. − derült ki a szerdán publikált közgyűlési előterjesztésekből. Egy évvel ezelőtt részvényenként 454,54 forintra jött ki az osztalék, most a Mol saját részvényeinek állományától függ majd a pontos összeg.

Az olajcég honlapja szerint jelenleg 4,9 százalék a saját állomány, vagyis az osztalékra szánt összeget a fennmaradó 95,1 százalék között osztják szét. Ennek alapján 462,79 forintra jöhet ki az egy részvényre eső osztalék, vagyis nagyságrendileg ekkora kifizetésre számíthatnak a tulajdonosok akkor, ha a fordulónapig nem emelkedik jelentősen a társaság sajátrészvény-állománya. Az előterjesztésekben kiemeli a cég, hogy a 46 milliárdos összeg a speciális tételek nélküli nettó eredmény 25 százaléka. Érdekesség, hogy legnagyobb tulajdonosként a magyar állam 25,7 millió részvénye után 11,9 milliárd forintnyi osztalékra lesz jogosult.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet