BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilőttek az európai tőzsdék

2013. április 3. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős erősödéssel zárták a keddi kereskedést a vezető nyugat-európai részvénypiacok, a jelek szerint a befektetők fellélegeztek a ciprusi pánik elmúltával. A brit piacon a Vodafone volt a nap sztárja, a telekommunikációs papírok amerikai felvásárlási pletykákra ugrottak nagyot.

A nap végén 7944 ponton zárt a frankfurti tőzsde DAX indexe, ez 1,9 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki szintnél. A londoni FTSE eközben 1,2 százalékkal ugrott feljebb, míg a francia CAC−40 két százalékot javított. Az eurózóna perifériáján is jó volt a hangulat, hiszen az olasz tőzsde 1,4 százalékos pluszban zárt, míg Madridban 1,6 százalékos emelkedésnek örülhettek a befektetők.

Javíthatta a hangulatot, hogy a szakemberek a vállalatfelvásárlási aktivitás erősödésére számítanak, ez pedig növelheti a potenciális felvásárlási célpontok árát. Kedden a Vodafone kapcsán terjedtek el olyan hírek, melyek szerint már nem csupán az amerikai leányvállalat eladásáról, hanem a teljes cég feldarabolásáról van szó a tárgyalásokon. A hírre napközben 6 százalékot ugrott a Vodafone-részvény ára, majd közel 3 százalékos pluszban zárt.

A német piacot az E.On 2,5 százalékos erősödése húzta, miután az HSBC semlegesről felülsúlyozásra módosította a papírok ajánlását. Jól teljesített a Bayer is 2,2 százalékos drágulásával, miután a Fitch szerint a francia Sanofi mellett a német gyógyszercég kitettsége a legnagyobb a fejlődő európai országokban, így kilátásai kifejezetten jók.

Az európai piacok teljesítménye a Wall Streetre is pozitív hatással volt, lapzártánkig a Dow Jones index 0,7 százalékkal erősödött. A Standard & Poor\'s 500 mutató szintén 0,7 százalékos pluszban volt az amerikai kereskedés első felében, míg a Nasdaq 0,8 százalékos emelkedéssel kezdett.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet