Megkapta a felhatalmazást az E-Star Nyrt.igazgatósága az 50 millió darab részvény kibocsátásához. Ezzel a cég tőkéjét emelik meg, hogy a hitelezőket ebből fizesse ki a cég; az elmúlt hetekben egyértelművé vált, hogy csak ez a megoldás lesz elfogadható a hitelezők számára. A tőkeemelésről egyelőre annyit lehet tudni, hogy 50 millió darab, 10 forint névértékű törzsrészvénnyé konvertálják a cég hiteleit. A konverziós árfolyamot egész számokban határozzák meg, ám miután elosztják a tőkeköveteléseket 50 millióval, az eredményt lefelé kerekítik. Ezzel 367 forintos részvényenkénti áron jutnak a hitelezők egy részvényhez. A kerekítésből származó veszteség hitelezők általi elengedése esetén (ezt kéri az E-Star) minden 367 forintnyi nyilvántartásba vett követelés után jár egy darab újonnan, a tőkeemelés keretében kibocsátott törzsrészvény. A megtérülés a hitelezők számára így 99,7 százalékos, persze csak akkor, ha legalább 367 forintért el tudják adni a részvényt, ami a jelenlegi árfolyam mellett nem reális. Ezen az áron azonban egyáltalán nem biztos, hogy komoly eladói nyomás lesz a cégen, kérdés, hogy a 2,6 millióról megnövekvő részvényszám után mekkora értéket tud a cég egy részvényre vetítve elérni.
Napi grafikonok
