Úgy látszik, megkönnyebbültek a devizapiacon kedden, miután az MNB monetáris tanácsa 25 bázisponttal történelmi mélypontra, 5,00 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot. A piac, úgy látszik, félt, hogy ennél is nagyobb lesz a vágás, mert a döntést követően 305 forint közvetlen közelében tartózkodó euró jegyzés átmenetileg 304,60 forintig csökkent, majd háromnegyed három körül tovább erősödve 303,33-nál elérte napi csúcsát az euróval szemben. Innen délutánra 303,6 környékére kúszott vissza az árfolyam. A forint annak ellenére erősödött, hogy nem megy jól az eurónak. Bár a ciprusi mentő csomag részleteiről sikerült megállapodni, ennek ellenére az eufória elmaradt. Ennek egyik oka lehet, hogy az Eurogroup holland elnöke, Jeroen Dijsselbloem azt nyilatkozta, hogy a ciprusi bankmentés egyfajta minta lehetne a jövőre nézve, és ezt később hiába próbálták enyhíteni. Piaci pletykák szerint ráadásul küszöbönáll egy olasz leminősítés, így nem csoda, hogy ez euró/dollár 1,2850-es szinten nyitott, és nagyjából ugyanitt forgott késő délután is.
Az állampapírok másodpiacán − a stagnáló hat hónapos papírokat kivéve − 1−9 bázisponttal csökkentek a hozamok. A referenciaátlag 4,62 és 6,51 százalék között szóródik az ÁKK adatai szerint.
