BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot fordult az OTP napközben

2013. március 26. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csak rövid ideig tudtak örülni a ciprusi megállapodásnak a részvénypiaci befektetők, délutánra már inkább a bankok miatti aggodalom lett az úr a piacokon. A nap elejét a BUX is pluszban kezdte, főleg az OTP húzta felfelé a pesti részvénykosarat. A bankpapír árfolyama napközben 2 százalék feletti pluszban is volt, napi maximumát 4585 forinton érte el a részvény. Később azonban a befektetők kezdtek rájönni, hogy a bankbetétek megcsapolása az egész európai bankrendszerre negatív hatással lehet, így kezdtek olvadni a pluszok. Ezért akik a nap elején kapkodtak az OTP-papírokért, nem jártak túl jól − még akkor sem, ha shortosok zárták pozícióikat −, mert a bankrészvény csökkenő trendjében maradt. A nap végi záróár 4405 forint lett, ami 1 százalékos csökkenést jelentett, azonban napon belül több mint 3 százalékot veszített értékéből a bankpapír. Így a következő ellenállási szint 4300 forint környékén van, de inkább 4100 forint lehet, ami megfogja a bankrészvény esését. Egy százalékkal, 370 forintra csökkent a kisebbik bankpapír, az FHB árfolyama is. Közel 1 százalékot esett a Mol is, annak ellenére, hogy az olaj jegyzése emelkedett. A nap elején az olajpapír megfordult 16 700 forint felett is, végül azonban 16 250 forinton, 0,9 százalékos csökkenéssel zárt. A Magyar Telekomot a közelgő osztalék megmentette az eséstől, a részvény félszázalékos emelkedéssel, 409 forinton fejezte be a napot. A Richter ára alig változott, 0,1 százalékkal, 33 410 forintra esett. Emelkedett viszont az Egis árfolyama, a társaság jelentős bevételnövekedésre számíthat a jövő évtől, így 0,7 százalékkal, 18 600 forintra drágult a részvény. Igaz, a rossz hangulat ezt a papírt is érintette, hiszen a nap elején még 19 000 forint felett is megfordult az árfolyam.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet