BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kárpótolják a Facebook-IPO veszteseit

2013. március 26. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) hétfőn engedélyezte a Nasdaq tervét, hogy 62 millió dollárral kárpótolja a tavalyi Facebook-bevezetés kárvallottait. A 2012. május 18-i IPO idején akkora volt az érdeklődés, hogy a tőzsde eszközei nem bírták a terhelést. Ezért sokan nem jutottak részvényhez a technikai hibák miatt, holott korábban benyújtották igényüket. A bevezetést egyébként is 30 perccel el kellett halasztani a nehézségek miatt, a hírek szerint ekkor fordult elő az, hogy sokan hiába adtak be érvényes ajánlatot a Facebook-papírokra. Most a SEC a károsultak részleges kompenzálásába egyezett bele, becslések szerint a teljes kár a 62 millió dollár többszöröse lehetett. Korábban a négy legnagyobb amerikai brókercég arról számolt be, hogy együttesen mintegy félmilliárd dollárt buktak a tőzsde technikai hibája miatt. A Nasdaq azonban még így is kedvezett a károsultaknak, hiszen a tőzsde szabályai szerint hasonló problémák esetén legfeljebb 3 millió dollár kártérítést kell fizetni, ezzel szemben önként vállalták a 62 milliós tételt.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet