Nem sikerült tartósan emelkednie a magyar tőzsdének, ezzel azonban a BUX nincs egyedül. A nemzetközi piacokon is estek a részvényárak, így a BUX hiába kezdett pluszban, nem sokáig tudott előző napi záróértéke fölött maradni. Az index ráadásul a nap végére teljesen elfáradt, és majdnem napi mélypontján, 18 249 ponton zárta a napot. Ez 0,3 százalékos visszaesést jelent. A vezető részvények közül a Mol és az OTP esett a legtöbbet, ami nem is csoda, hiszen még mindig a ciprusi hírek határozzák meg a hangulatot. Márpedig csütörtök este újra előkerült a bankbetétek megadóztatása, mondván, enélkül nem lehet megállapodást kötni. Ez pedig nem tett jót a bankszektornak, így az OTP-nek sem. Igaz, nem túl nagy, 3,5 milliárd forintos forgalom mellett, de 0,7 százalékot esett a bankrészvény, ami így 4532 forinton búcsúzott a naptól. A Mol ennél is többel, 1,1 százalékkal csökkent, és 16 615 forinton zárt, annak ellenére, hogy az olaj árfolyama nem mozgott jelentősebb mértékben.
Jól tartotta magát viszont a Magyar Telekom, amelyet az 50 forintos részvényenkénti osztalék azért válságállóvá tett, még ha az igazi osztalékrallyra várni kell is. A részvény 0,2 százalékkal, 410 forintra drágult csütörtökön. A Richter is 1,1 százalékkal emelkedett, és zárt 33 800 forinton. A \"válságban is kell gyógyszer\" mondásnak az Egis is igyekezett megfelelni, a kisebbik gyógyszergyártó ugyanis 0,6 százalékkal, 18 790 forintra emelkedett.
A kisebbik bankrészvény, az FHB is lejjebb ereszkedett 0,5 százalékkal, ami 383 forintos utolsó kötésértéket jelentett. A buszgyártásról szóló hírek hatni látszottak a Rábánál, amely a rossz hangulat ellenére 1,7 százalékkal, 849 forintra emelkedett. A nap nyertese azonban a 12,5 százalékkal emelkedő Shopline lett − 450 forinton zárta a kereskedést.
