BUX 139369.99 1,27 %
OTP 44790 1,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyenge eredmény ellenére osztalékot emelt a HP

2013. március 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A profit csökkenése és a romló kilátások ellenére 13,2-ről 14,52 dollárra emeli negyedik negyedéves részvényenkénti osztalékát a Hewlett-Packard. A cég ezzel a lépéssel próbálja megnyugtatni a befektetőket éves közgyűlése után, amely viharosra sikerült. Ray Lane elnök éppen csak megmenekült, hiszen a tulajdonosi szavazatok mindössze 59 százalékát kapta meg. Egy éve még a tulajdonosok 96 százaléka szavazott Lane csapatára. A múlt hónapban a HP eredménye 16 százalékos csökkenéséről számolt be a negyedik negyedévet illetően, miután a cég árbevétele 6 százalékkal esett és a működési marzsa is a korábbi alatt maradt. Az idén már több mint 60 százalékot zuhant a technológiai cég részvényeinek árfolyama, ebből 40 százalékot az elmúlt egy hónapban, az eredmények megjelenése után.


Napi grafikonok
Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet