Több mint 12 bankot beperel az amerikai Freddie Mac, mivel a cég olyan jelzáloghitel-kötvényekkel és swapokkal rendelkezett, amelyek a dollár-Liborhoz voltak kötve. A Freddie Mac és a Fannie Mae több mint hárommilliárd dollár veszteséget szenvedhetett el a kamatmanipulációk miatt. A többnyire 2007 és 2010 között kötött manipulatív Libor-ügyletek miatt eddig a Barclayst, a UBS-t és az RBS-t összesen több mint 2,5 milliárd dollár összegű bírság megfizetésére kötelezték. Jelenleg a hatóságok több mint 12 banknál az Euribor, a svájci frank és a japán jen referenciakamatának lehetséges manipulálását is vizsgálják Európában, Japánban és az Egyesült Államokban. A Freddie Mac más bankok mellett a Bank of America, a JP Morgan Chase, a UBS és a Credit Suisse ellen indított pert.
Reuters
