BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a Freddie Mac is perel a Libor-botrány miatt

2013. március 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 12 bankot beperel az amerikai Freddie Mac, mivel a cég olyan jelzáloghitel-kötvényekkel és swapokkal rendelkezett, amelyek a dollár-Liborhoz voltak kötve. A Freddie Mac és a Fannie Mae több mint hárommilliárd dollár veszteséget szenvedhetett el a kamatmanipulációk miatt. A többnyire 2007 és 2010 között kötött manipulatív Libor-ügyletek miatt eddig a Barclayst, a UBS-t és az RBS-t összesen több mint 2,5 milliárd dollár összegű bírság megfizetésére kötelezték. Jelenleg a hatóságok több mint 12 banknál az Euribor, a svájci frank és a japán jen referenciakamatának lehetséges manipulálását is vizsgálják Európában, Japánban és az Egyesült Államokban. A Freddie Mac más bankok mellett a Bank of America, a JP Morgan Chase, a UBS és a Credit Suisse ellen indított pert.


Reuters
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet