BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyenes tőzsdei oktatást indított a BÉT

2013. március 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ingyenes tőzsdei oktatást indított Tőzsde Mindenkinek címmel a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a Budapesti Értéktőzsde. A rendezvénynek öt állomása lesz, amelyből az elsőt már meg is tartották kedden, amelyre több százan látogattak el. A hallgatóság a tőkepiaci befektetésekről és az aktuális piaci tendenciákról kaphat ezeken a rendezvényeken átfogó képet. A road show következő állomása áprilisban Győrben lesz, és ősszel Debrecenben, Pécsett és Szegeden folytatódik a rendezvénysorozat. A nyitó rendezvényt Katona Zsolt, a BÉT vezérigazgatója, és Péceli Gábor, az egyetem rektora nyitotta meg. Katona Zsolt szerint a válság hatására az emberek nagy része tudatosabban figyel pénzügyeire és a családi költségvetésre, ugyanakkor hangsúlyozta, a megfelelő pénzügyi műveltséghez szükséges ismeretek még fejlesztésre szorulnak. A BÉT és támogató partnereinek egyik fő célja a hazai befektetői bázis erősítése és a pénzügyi oktatás.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet