Hosszabb távon is maradhat a részvényenkénti 50 forintos osztalék a Magyar Telekomnál − véli a Deutsche Bank friss elemzése. Ennek ellenére a célárfolyamot 396 forintról 390 forintra csökkentették, ugyanis szerintük indokolt a 13 százalék körüli osztalékhozamot fenntartani a sok bizonytalanság miatt. A Magyar Telekom árbevétele az energia-kiskereskedelmi tevékenység miatt az idén stagnálhat, ez azonban azzal jár, hogy nő a részaránya a bevételen belül az energetikának, ami az eredmény csökkenését jelenti. Emellett az infrastrukturális adók is rontják az EBITDA-marzsot, ami így 30 százalékra eshet vissza az idén.
Napi grafikonok
Ennek ellenére a cég készpénztermelése lehetővé teszi majd, hogy az ötvenforintos osztalék kifizetését hosszabb távon is fenntartsa a cég, így e téren a legvonzóbb részvény lesz a CEMEA és az európai távközlési cégek között. A Magyar Telekom a 2014-es EV/EBITDA alapján 13 százalékos diszkonttal forog a régiós szektortársakhoz képest, ami a kiszámíthatatlan szabályozói környezet miatt indokolt lehet. Így a célárcsökkentés mellett maradt a tartás ajánlás, mivel több kockázatot is látnak a részvénnyel kapcsolatban. Ezek között van a gyenge makrogazdasági helyzet és az is, hogy a kormány a verseny erősödését, valamint az állami befolyás növekedését szeretné elérni.
