A jó nemzetközi hangulatot megpróbálta kihasználni a magyar tőzsde csütörtökön, azonban ez nem igazán sikerült. Ebben elsősorban a Mol volt a ludas, az olajrészvény ugyanis szinte egész nap nehezékként viselkedett a négy vezető papír közül. Piaci pletykák szerint a Dana Gas tulajdonosa adja el részvényeit, ami önmagában is generálhatja, hogy sokan szabadulnának a részvénytől. Amennyiben ugyanis igaz a hír, az jó sokáig nyomás alatt tarthatja majd a részvény árfolyamát, hiszen még a csütörtöki megnövekedett forgalom mellett is jó pár hétig eltarthat, mire jelentősebb mennyiségű részvénytől megszabadul egy 3 százaléknyi Mol-pakettel rendelkező tulajdonos. Mindenesetre csütörtökön az olaj drágulása ellenére több mint 2 százalékot esett a Mol, és végül 16 660 forinton zárt.
Az elmúlt hét egyik nagy vesztese, az OTP erőteljesen kezdett, napközben 4700 forint környékén, 2 százalékos pluszban is forgott a részvény. Itt azonban elfogyott a lendület és a nap végére csupán 1,1 százalékos pluszt tudott megtartani a részvény, 4650 forinton zárt.
A csökkenő hozamokkal megtámogatott Magyar Telekom is igyekezett felfelé, azonban eléggé erőtlen volt a kísérlet, úgy látszik, a befektetők számára a részvényenkénti 50 forintos osztalék nem elég vonzó ahhoz, hogy feledtetni tudja a cég kedvezőtlen kilátásait. A nap végére pedig kifejezetten csúnya lett a telekomcég mozgása, a részvény ugyanis 1,7 százalékos mínuszban, 396 forintos napi mélypontján zárt.
A Richter 0,7 százalékkal esett, ami azért nem jó jel, mert a CECE index átsúlyozásában jól járt ez a részvény, ami elméletileg nagyobb érdeklődést kellett volna hogy jelentsen. Ez elmaradt és végül 0,7 százalékkal, 33 700 forintra csökkent a részvény értéke. A BUX így 0,6 százalékkal, 18 354 pontra esett vissza csütörtökön.
