BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új közgyűlést és választmányt hívott össze az E-Star

2013. március 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új rendkívüli közgyűlést hívott össze az E-Star. A hivatalos tájékoztatás szerint a társasághoz érkezett tulajdonosi igazolások alapján a 2013. március 14-re összehívott közgyűlés nem lesz határozatképes, ezért azt nem tartják meg. Ehelyett március 25-én lesz az új rendkívüli közgyűlés.

A társaság ugyanakkor azt is bejelentette, hogy március 22-én tartja újabb hitelezői tárgyalását. Mindez azt is jelentheti, hogy azért is érdemes halasztani a közgyűlést, mert ha a hitelezők jóváhagyják a társaság ajánlatát, akkor a három nappal későbbi közgyűlésen már ténylegesen dönthetnek is a tőkeemelésről. A jelek azt mutatják, a cég bízik ennek lehetőségében. A legutolsó ajánlat szerint a csődeljárásban figyelembe vett hiteleket 50 millió darab, 10 forint névértékű törzsrészvénnyé konvertálják. A konverziós árfolyamot úgy határozzák meg, hogy a legkisebb érvényes pénzbeli egység az 1 forint, azonban a tőkekövetelés 50 millióval történt osztásának eredményét lefelé kerekítik. Így a kerekítést követően 367 forintos részvényenkénti áron jutnak a hitelezők egy részvényhez. A cég a kerekítésből származó veszteség elengedését kéri a hitelezőktől, így minden 367 forintnyi nyilvántartásba vett követelés után jár egy darab újonnan, a tőkeemelés keretében kibocsátott törzsrészvény.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet