BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pert nyert volt vezérigazgatója ellen a Keg

2013. március 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Keg Közép-európai Gázterminál Nyrt. pert nyert a társaság volt vezérigazgatója, Steier József ellen. A Tatabányai Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság március 11-én nem jogerős ítéletében megalapozatlannak tartotta Steier József munkabér-megfizetési kérelmét. Steier − aki korábban a Keg vezérigazgatója volt − 18 223 044 forintra és annak késedelmi kamatára tartott igényt a cégtől. A bíróság ezt első fokon megtagadta, arra hivatkozva, hogy Steier megszegte a társasággal kötött versenytilalmi megállapodást, amelynek célja az volt, hogy a Kegnél ellátott munkaköre alapján megszerzett tudását egy másik versenytársnál ne hasznosíthassa. A bíróság így bizonyítottnak találta, hogy a Keg korábbi vezetője 2010. július 21-től, a megállapodás megkötését követő időponttól a SUNWO Zrt. vezető tisztségviselője és részvényese is volt. A bíróság így elfogadta, hogy a SUNWO 100 százalékos tulajdonában lévő Globál Trans Kft. tevékenységi körében szerepel a gázkereskedelmi tevékenység.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet