Ahogy azt előre várni lehetett, bővül áprilistól a BUX-kosár összetétele (Napi Gazdaság, március 4.). Három új részvénnyel egészítik ki az indexet, mégpedig új tagként az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt., a Danubius Nyrt. és a Rába Nyrt. bekerül, ugyanakkor az Est Media Nyrt. nem teljesítette a feltételeket, így kikerül − közölte a BÉT. Így a jelenlegi 11 helyett április 2-tól a következő 13 részvény szerepel a BUX indexben: ANY Biztonsági Nyomda, Appeninn, CIG Pannónia, Danubius, Egis, FHB, Magyar Telekom, Mol, OTP Bank, PannErgy, Rába, Richter Gedeon, Synergon.
A bekerülés az újak számára mindenképp pozitív hír, mert bár a részvények iránti közvetlen pluszkereslettel nem feltétlenül jár együtt, ráirányíthatja a befektetők figyelmét az érintett papírokra. Egy változtatás nyomán a korábbi években megszokottnál könnyebb bekerülniük a kis papíroknak a BUX kosarába; a néhány hónappal ezelőtti módosításnak köszönhetően a korábbi hét helyett már csak öt előírásnak kell megfelelni évente kétszer, március és szeptember elején. Az öt kritériumból hármat teljesítő részvény automatikusan felvételt nyer a BUX indexbe, melynek taglétszáma a minimálisan szükséges tizenkettőtől egészen huszonötig terjedhet.
Változik a BUMIX kosara is, áprilistól bekerül a Danubius és kikerül a KEG. A BUMIX-ban április 2-től az alábbi részvények szerepelnek: ANY Biztonsági Nyomda, Appeninn, CIG Pannónia, Danubius, Egis, Est Media, FHB, PannErgy, Phylaxia, Rába, Synergon, Zwack.
Áprilistól a Budapesti Értéktőzsde Közép-európai Blue Chip Indexében, a CETOP 20-ban pedig a következő húsz részvény lesz: Bank Pekao, CEZ, Erste Bank, HT, KGHM, Komercní Banka, Krka, Mol, MTelekom, NWR, OTP, PGE, PKN Orlen, PKO BP, PZU, Richter Gedeon, Telefónica O2, Telekom Polska, Unipetrol, VIG.
