BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új javaslattal állt elő az E-Star

2013. március 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új javaslattal állt elő hitelezői számára az E-Star. A társaság vasárnap délután a BÉT honlapján tette közzé, hogy a a csődeljárásban figyelembe vett hiteleket 50 millió darab, 10 forint névértékű törzsrészvénnyé konvertálja. A konverziós árfolyamot úgy határozzák meg, hogy a legkisebb érvényes pénzbeli egység az 1 forint, azonban a tőkekövetelés 50 millióval történt osztásának eredményét lefelé kerekítik. Így a kerekítést követően 367 forintos részvényenkénti áron jutnak a hitelezők egy részvényhez. A kerekítésből származó veszteséget a cég kéri, hogy engedjék el a hitelezők. Így minden 367 forintnyi nyilvántartásba vett követelés után jár egy darab újonnan, a tőkeemelés keretében kibocsátott törzsrészvény. A megtérülés a hitelezők számára így 99,7 százalékos, persze csak akkor, ha legalább 367 forintért el tudják adni a részvényt. Ez azonban a 237 forintos jelenlegi árfolyamot figyelembe véve nagyon nehezen elképzelhető a közeljövőben, hiszen az 50 millió darab részvény jelentős hígítást jelent a mostani, 2,6 millió darabos részvényállományhoz képest.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet