Nem sikerült a hitelezőkkel megkötni az átdolgozott hitelezői ajánlás alapján sem a csődegyezséget − jelentette be az E-Star a szerdai tárgyalást követően. Ugyanakkor a cég elérte, hogy a határidőt 120 nappal meghosszabbítsák. Mindez azt jelenti, hogy a hitelezők is látnak esélyt a megegyezésre, ezért adtak több időt a menedzsmentnek az új javaslat elkészítésére. A mostani egyezségi javaslat szerint a hitelezők nagy többsége kérésének megfelelően azt feltételezi, hogy a társaság a nyilvántartásba vett teljes tőkekötelezettség-állományát részvényekké alakítja. A hitelezők által korábban megfogalmazott 50 millió darabos tőkeemelés így 367 forintos részvényenkénti árfolyamon történhetne meg, ami 99,7 százalékos kielégítést jelentene. Az 50 millió darabos új részvénykibocsátással a jegyzett tőke 500 millió forinttal nőhet. A 367 forintos átváltási értékkel számolva a 10 forintos névértéket meghaladó rész − ami részvényenként 357 forint − a tőketartalékba kerül. Így valamennyi hitelezőt minden 367 forint nyilvántartásba vett teljes tőkekövetelés után egy darab új törzsrészvény illet majd meg. Csakhogy a hitelezők piaci információk szerint azt szeretnék elérni, hogy a cég leányvállalatainál lévő hitelekért kapott részvényekre valamilyen korlátozás legyen, kérdés azonban, hogy erről meg tudnak-e egyezni. Mindenesetre ha sikerül, akkor valóban közelebb kerülnek a megállapodáshoz.
Napi grafikonok
