Részvényenként 38 forint lehet az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. osztaléka, ha a tavalyi osztalékfizetést vesszük alapul − véli Szentirmai Péter, a KBC Equitas kis és közepes kapitalizációjú cégeket követő részvényelemzője. Tavaly 545 millió forint nettó profitot realizált a cég, ami egy részvényre vetítve pont 38 forintos eredményt jelent, ez a jelenlegi részvényárfolyammal számolva 8,1 százalékos hozam, ami 1,8 százalékponttal magasabb a tízéves magyar állampapír jelenlegi hozamánál. Ez viszont nem jelent kiemelkedően vonzó hozamprémiumot.
Napi grafikonok
Az elemző szerint ugyanakkor lenne pénz magasabb osztalék kifizetésére is. A múlt év végén a társaság pénzállománya ugyanis 1,8 milliárd forintra nőtt, így a hitelek levonása után is még közel 1,5 milliárd forint nettó pénzállomány volt a cégben, ami részvényenként 104 forintnak felel meg. A magasabb osztalékfizetés mellett szólhat az is, hogy idén se számít az elemző az átlagosnál magasabb beruházási szintre, illetve a KBC úgy tudja, hogy egy időre félretette a társaság a korábbi akvizíciós terveit is. A magasabb osztalékkal szemben vannak azonban ellenérvek is. Az ANY menedzsmentje mindig is híres volt óvatosságáról, ezért még a jelenlegi magasabb pénzállomány mellett is az a legvalószínűbb, hogy a pénzállományt tartalékként visszatartja a társaság. Még akkor is ez a valószínűbb, ha figyelembe vesszük, hogy szinte teljes mértékben hitelmentes a társaság jelenlegi működése.
Az idei év után viszont már nőhet az ANY nettó eredménye, mivel a társaság tavaly év közben bezárta pásztói üzemét. A gépeket áttelepítették, így a nyomda kapacitására nincs negatív hatással a lépés, viszont az elbocsátások miatt a költségek 2013-ban csökkenni fognak. Összességében 150 millió forintos költségmegtakarítás várható, ami a nettó eredményre is jótékony hatást gyakorolhat és növelheti az osztalékot jövőre.
