BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nap végére elfogyott a lendület

2013. március 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra sem tud kitörni a magyar tőzsde, a nap végére ugyanis a kezdeti gyenge próbálkozás is elhalt a magyar részvénypiacon. A BUX ugyan napközben 1,5 százalék körüli pluszban is volt, végül azonban be kellett érnie 0,5 százalékos emelkedéssel, ami 18 923 pontos értéket takart. A vezető részvények közül a Mol volt az, amelyik napközben a legerőteljesebben próbált meg emelkedni. Annak ellenére, hogy az olaj ára nem drágult a venezuelai elnök halálhírére, a magyar olajrészvény napközben 3 százalékos pluszban is forgott. Ebből azonban a nap végére csak 0,9 százalékot tudott megtartani, ami 17 300 forintos utolsó kötésértéket jelentett. Egy picit drágult zárásra az OTP is, a negyedik negyedéves jelentését holnap közlő bank részvénye 0,4 százalékkal, 4821 forintra emelkedett. A Richter annak ellenére, hogy az előző nap csúnya letörés jegyeit mutatta, szerdán 0,6 százalékkal, 34 560 forintra drágult, elkerülve ezzel a további zuhanást. Érdekes viszont, hogy az elemzők kedvence, az Egis 0,9 százalékkal esett különösebb hír nélkül, így 18 700 forinton fejezte be a napot. Megállt viszont az osztalék miatti drágulás a Magyar Telekomnál, az előző napi 1,5 százalékos visszaesést követően ugyanis csak stagnálásra futotta az erejéből, így 405 forinton zárt. Az FHB − amely még adós a jelentésével − jobban teljesített a nagyobb bankrészvénynél, mivel 1 százalékkal, 413 forintra drágult. Az E-Star részvényét napközben 247 forinton 1,7 százalékos pluszban ismét felfüggesztették, ami mögött az újabb hitelezői tárgyalások állhattak, mivel azonban a kereskedési időben erről nem érkezett hír, nem is engedték vissza a parkettre a részvényt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet