Elképzelhető, hogy az év hátralevő részében az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Oroszországban, Törökországban vagy Dél-Koreában hajt végre kis összegű devizakibocsátást, de még nem született döntés a további kibocsátások devizaneméről − mondta Töröcskei István, az adósságkezelő vezérigazgatója a Reuters hírügynökségnek kedden. Az MTI-Eco írása szerint Töröcskei úgy fogalmazott: \"lesz még devizakibocsátás, de a piaci körülmények határozzák majd meg a devizanemet\". Egy esetleges orosz adósságvásárlást firtató kérdésre Töröcskei István elmondta: nincs ok az oroszokról spekulálni, mivel nincs olyan megállapodás, ami előrehaladott állapotban lenne. \"Oroszország csak egy piac a sok közül, ahol legfeljebb 200 millió dollár összegű kibocsátás jöhet szóba\" − tette hozzá.
