A szingapúri állami befektetési alap 1,04 milliárd euróért 5,04 százalékos részesedést vásárol a spanyol Repsol olajcégben. A részvények az olajvállalat saját tulajdonában vannak, a saját részvényeknek azonban így is csak egy részét adják el, darabonként 16,01 euróért. Ez a piaci árhoz képest mindössze 1,7 százalékos diszkontot jelent, ami nagyon jó arány, hiszen a Mol egyik nagytulajdonosa, a Dana Gas a piaci ár alatt 5 százalékkal volt kénytelen megválni ennél jóval kisebb csomagjától. A Repsol eladósodottsági mutatójának javítása érdekében szorul részvényei eladására, így kerülheti el a cég, hogy bóvli kategóriába minősítsék le. A szingapúri Temasek az üzlet alapján nagyon bízik a Repsolban, amelynek utóbbi időszaki teljesítményére az argentin YPF olajvállalat elvesztése nyomta rá bélyegét.
