BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Órákra leállt a japán tőzsde

2013. március 5. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több órára leállították a származékos termékek kereskedését egy technikai hiba miatt a japán tőzsdén − írta a Bloomberg. Tavaly augusztusban már volt egy hasonló szünet a tokiói börzén, a mostani miatt azonban a pénzpiacon is fennakadások voltak. Teljesen leállt a kereskedés és az opciós piacon is több órára felfüggesztették az üzletkötéseket. A japán értéktőzsde az oszakai értékpapírtőzsde és a tokiói értékpapírtőzsde összeolvadásával jött létre, és 2011-től tértek át a Nasdaq OMX Group J-Gate nevű rendszerére. Ennek meghibásodása okozta a gondokat, korábban ugyanakkor nem ezzel a kereskedési szoftverrel volt probléma.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet