Több órára leállították a származékos termékek kereskedését egy technikai hiba miatt a japán tőzsdén − írta a Bloomberg. Tavaly augusztusban már volt egy hasonló szünet a tokiói börzén, a mostani miatt azonban a pénzpiacon is fennakadások voltak. Teljesen leállt a kereskedés és az opciós piacon is több órára felfüggesztették az üzletkötéseket. A japán értéktőzsde az oszakai értékpapírtőzsde és a tokiói értékpapírtőzsde összeolvadásával jött létre, és 2011-től tértek át a Nasdaq OMX Group J-Gate nevű rendszerére. Ennek meghibásodása okozta a gondokat, korábban ugyanakkor nem ezzel a kereskedési szoftverrel volt probléma.
