A nemzetközi tőzsdéken nem volt túl nagy emelkedés, ennek ellenére a magyar piac szépen menetelt felfelé. Ez ezúttal nem az OTP-nek volt köszönhető, hiszen a Magyar Telekom járt az élen, miután a jó negyedéves számokat megfejelve tartotta az igazgatóság a részvényenként 50 forintos osztalékjavaslatot. A hírt igen kedvezően fogadták a befektetők, hiszen ilyen osztalék mellett 13 százalékos hozammal forogtak a részvények. Az árfolyam meg is ugrott és napközben 416 forinton is járt − végül azonban 407 forinton zárta a napot, ami még mindig több mint 4 százalékos erősödésnek felelt meg. Jól szerepelt a Mol is, amely a gyorsjelentése utáni nagyobb esésből próbál talpra állni. A csütörtöki emelkedés azonban ehhez egyelőre kevés lesz, hiszen a 200 napos mozgóátlagot kellene meggyőzően elhagyni a tartósabb növekedéshez. A Molnak azonban egyelőre a 2 százalékos emelkedéssel és a 17 390 forintos részvényárfolyammal együtt sem sikerült ezt elérni. Az OTP viszont különösebb hír hiányában a nemzetközi hangulattal együtt mozogva szintén felfelé vette az irányt, ez azonban a többi piachoz hasonlóan napközben még elég óvatos volt. A záró szakaszban azonban nagyot rántottak a bankrészvényeken, így a minimális emelkedésből 1,5 százalék lett, 4700 forintos záróárral. Ráadásul a forgalom tekintetében is az utolsó pillanatban állt csak az élre az OTP 5,2 milliárd forinttal, éppen hogy lehagyva a 4,8 milliárdos értéket elérő Telekom-részvényt. Csendes napja volt viszont a Richternek, amely 0,2 százalékkal, 34 600 forintra emelkedett. A BUX így végül 1,6 százalékos pluszban, 18 804 forinton zárta a kereskedést, jócskán ráverve a decemberi határidős index 0,6 százalékos pluszára, ami 19 190 pontos utolsó kötésértéket eredményezett.
