BUX 138882.28 -0,44 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tűzkár vitte veszteségbe a Masterplastot

A válság mellett a romániai tűzkárt már nem bírta el a cég, így veszteséges lett tavaly a társaság.

2013. február 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Masterplast-csoport 817 ezer euró veszteséget szenvedett el tavaly a negyedik negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 670 ezer euróval. A romló gazdasági és iparági környezet ellenére a Masterplast-csoport 5 százalékkal növelte árbevételét is, ami három hónap alatt 18,8 millió euró lett. Az utolsó negyedben a homlokzati hőszigetelő rendszer forgalma 8 százalékkal növekedett és ezzel a teljes forgalomból a részaránya 45 százalékra nőtt. Az egyes piacokat nézve az ukrán 26 százalékkal, a lengyel pedig 31 százalékkal emelkedett, viszont a hazai piacon átlag alatti, 3 százalékos bővülés volt, míg a szintén nagy súllyal rendelkező román piacon 2 százalék volt a visszaesés. Csökkentek a kereskedelmi árrések is, elsősorban Romániában, Magyarországon és Horvátországban.

\"Segítette\" viszont a negyedévet EBITDA szempontjából a szeptemberi nagyváradi tűzkár. Bár a biztosítói kárrendezés még folyamatban van, a pontos kárfelmérés már megtörtént, így a harmadik negyedévben elhatárolt 1,5 millió euróról 1,3 millió euróra csökkent a céltartalékolás, ami egyszeri 186 ezer eurós pluszt hozott. Az üzemi veszteség viszont 503 ezer euró helyett 342 ezer euró lett. A korábban mínuszos EBITDA helyett 91 ezer euró pluszt sikerült az utolsó negyedévben elérni, amin a javuló hitelarány is segített. Az egész évet nézve a csoport vesztesége 2012-ben 1,2 millió euró volt; amennyiben nem történik tűzeset, akkor közel 103 ezer eurós eredményt könyvelhettek volna el.


Napi grafikonok
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet