BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvette az E-Star leánya a Raiffeisen követelését

2013. február 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az E-Star Polska mintegy 310 millió forintért megvette a Raiffeisen Bank teljes 760 millió forintos követelését − jelentette be az E-Star szerdán este. A tranzakció jelentősége a vételár diszkontján túl abban rejlik, hogy a most megvásárolt 760 millió forintos követelés jelentős része az egyetlen biztosított hitelezői követelés volt a társasággal szemben.

Ráadásul a reorganizációs tervben két év alatt 100 százalékban kifizették volna ezt az összeget. A tranzakció újabb fontos lépés annak irányába, hogy az E-Star a hitelezőivel a csődegyezség keretében megállapodásra jusson és a hitelezők elfogadják a későbbiekben publikálandó második reorganizációs tervet − áll a társaság közleményében.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet