Az E-Star Polska mintegy 310 millió forintért megvette a Raiffeisen Bank teljes 760 millió forintos követelését − jelentette be az E-Star szerdán este. A tranzakció jelentősége a vételár diszkontján túl abban rejlik, hogy a most megvásárolt 760 millió forintos követelés jelentős része az egyetlen biztosított hitelezői követelés volt a társasággal szemben.
Ráadásul a reorganizációs tervben két év alatt 100 százalékban kifizették volna ezt az összeget. A tranzakció újabb fontos lépés annak irányába, hogy az E-Star a hitelezőivel a csődegyezség keretében megállapodásra jusson és a hitelezők elfogadják a későbbiekben publikálandó második reorganizációs tervet − áll a társaság közleményében.
