BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó évet vár az idén az Erste Alapkezelő

2013. február 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Annak ellenére, hogy nagyon rosszul indult a tavalyi év, végül sikerült eredményesen zárni 2012-t − mondta Mesterházy György, az Erste Alapkezelő vezérigazgatója újságíróknak. Tavaly ugyanis a végtörlesztések miatt az év elején 440 milliárd forintról 400 milliárd forintra csökkent a nyilvános befektetési alapok vagyona, amit azonban az év végére sikerült 470 milliárd forintra növelni a beáramló tőkének és a jó hozamoknak köszönhetően. A teljes kezelt vagyon nagysága pedig 50 milliárd forinttal, 550 milliárdra emelkedett. Ezzel az Erste a kezelt vagyon nagyságát tekintve a harmadik legnagyobb szereplő lett a piacon, megszilárdítva a helyzetét. Ez azért is lehet fontos, mert a vezérigazgató szerint nem biztos, hogy a jövőben a magyar piac elbír a jelenlegihez hasonló számú alapkezelőt, az alapkamat várható csökkentése ugyanis mérsékli a jutalékszinteket. Ez a jelenlegi 100−150 bázispont helyett 50−100 bázispontot jelent majd, de inkább az alsó értékhez közelítve.


Napi grafikonok

Összességében azonban jó évre számít 2013-ban is Mesterházy György. Ezt arra alapozza, hogy folytatódik a betéti kamatok mérséklődése − mivel szerinte a jegybanki alapkamat csökkentése sem áll meg −, illetve az alacsony hitelezés miatt nem lesznek likviditási gondok a bankszektorban. Mindez az alapok malmára hajthatja a vizet. A vezérigazgató szerint noha mindig elmondják, hogy a múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát, a magyar lakosság mégis önti a pénzt az alapokba az elmúlt évek két számjegyű hozamai után. Januárban például 3-4 százalékkal nőtt az alapok összvagyona. Jelenleg a rövid kötvényalapokba tesznek sok pénzt, és a tavalyi évhez hasonlóan az abszolút hozamú alapok is keresettek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet