BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét olajat talált a Mol Kurdisztánban

2013. február 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Akri-Bijeel blokkban a Bakrman−1 kutatófúrás második tesztje alapján napi 2616 hordó közepes sűrűségű olaj és 5,86 millió köbláb (1070 hordó olajegyenérték) gáz jött a felszínre − közölte a Mol a BÉT honlapján. A kútban öt további tesztet tervez a vállalat 2013 áprilisáig. A Mol tájékoztatott arról is, hogy a Bijell−1 kútnál, ahol korábban szintén talált olajat a társaság, várhatóan az idén májusban megkezdődhet az értékesíthető szénhidrogén termelése. A Shaikan blokkban az első termelő üzem építése hamarosan befejeződik és a tervek szerint márciusban megkezdi működését. A szerdán bejelentett adat azért számít jónak, mert ez a 2600 hordó olaj a szabadon felszálló termelést jelzi − közölték a Napi Gazdasággal a Molnál. A kitermelési technológia alkalmazásával ez a hozam azonban még nőhet is. A Mol ugyanakkor később vizsgálja meg a termelésbe állításra érdemes készletet jelző adatot, és ettől függ, hogy megkezdik-e a termelést, ami nem csupán egy kútra, hanem az egész mezőre vonatkozik.


Napi grafikonok

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet