Amerika is pluszban kezdte kedden a hetet, illetve az egyetlen fontos német makroadat is jó lett, így nem volt akadálya annak, hogy folytassák a hegymenetet a világ tőzsdéi. Ez alól a magyar piac sem volt kivétel. A BUX egész nap a pozitív tartományban mozgott, végül 1 százalékos pluszban zárt, ami 19 236 pontot jelentett. A nap érdekessége talán az volt, hogy már nem az OTP volt az egyetlen papír, ami felfelé tudta húzni a magyar tőzsdét. Sőt, mintha az 5000 forintos szinttől kicsit meg is ijedtek volna a befektetők, 4900 felett igencsak óvatossá váltak a papírral kapcsolatban. Ennek ellenére azért 0,9 százalékkal, 4920 forintra drágult részvény, meglovagolva a jó nemzetközi hangulatot.
A nap sztárja a vezető részvények közül a Richter volt, amely 2,2 százalékkal, 35 350 forintra emelkedett, így újra a 34 500 és 35 000 forintos, fontosnak tartott szintek fölé húzták a papírt. Úgy látszik, váltották egymást az Egisszel, mert az eddig sokkal jobban szereplő részvénynek csak stagnálásra futotta kedden, ami 19 300 forintos árat takart.
Szintén előző napi záróárán fejezte be a napot az FHB, ami 420 forintos utolsó kötésértéket jelentett. Drágult a Mol is, amely a 200 napos mozgóátlag közeléből pattant el és az INA-val kapcsolatos pozitív hír is segítette árfolyama emelkedését. Az olajrészvény 1,1 százalékkal, 17 735 forintra emelkedett. A Magyar Telekomnál viszont még mindig élnek az osztalékfélelmek, netán a szektorral szemben kialakult kedvezőtlen nemzetközi hangulat árt a részvénynek, de árfolyama kedden is 1 százalékkal, 389 forintra hullott vissza. Tovább szenved a PannErgy részvénye, a napközben 300 forint alatt is megforduló papír 6 százalékkal, 310 forintra zuhant arra a hírre, hogy tovább tartanak a kényszerlikvidálások az egyik nagytulajdonosnál.
