BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az OTP-nek ment hétfőn

2013. február 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amerikában nemzeti ünnep (elnökök napja) miatt szünetelt a kereskedés, így a vezető indexek iránymutatás nélkül maradtak. Mindez főleg a forgalmon hagyott nyomot a magyar tőzsdén, hiszen a szokás szerint legnagyobb forgalmú OTP is alig néhány milliárd forintos üzletkötést tudhatott maga mögött. Ez volt ugyanakkor a négy nagy papír közül a húzóerő. Az elmúlt hetekben amúgy is leginkább kedvelt részvénynek jó hírt jelentett, hogy a kormány azt tervezi, csökkenti a bankadó mértékét, ha több hitelt ad egy bank. A tőkével jól ellátott OTP számára ez jó hír, így ennek hatására több mint 2 százalékos pluszban forgott szinte egész nap. Végül 2,5 százalékkal, 4877 forintra drágult a részvény.

Tovább szenved viszont a többi nagy papír. A Mol esetében a csökkenő olajár sem jelent túl jót, így nem tudott a 200 napos mozgóátlag közeléből elpattanni. A nap végén ugyan a hétfői maximuma közelében zárt, ez is azonban csupán 17 585 forintos árat jelentett, ami 0,7 százalékos pluszt takart. Úgy tűnik, a Richter részvényében sem igen lát a befektetők többsége fantáziát még ezen a szinten sem − az árfolyam csupán 0,4 százalékkal, 34 600 forintra nőtt. Ezzel szemben a favoritnak számító Egis tovább száguldott, árfolyama 2,5 százalékkal, 19 300 forintra emelkedett a hét első napján. A Magyar Telekomnál sincsenek túl nagy vevők, úgy látszik, az osztalék csökkentése miatti félelem nem múlt el. Ez a részvény is csupán 0,3 százalékkal drágult, azaz 393 forinton zárt. A BUX így 1,4 százalékot emelkedve, 19 076 ponton fejezte be a napot.
A gyorsjelentését követően az ANY Biztonsági Nyomda részvénye 0,9 százalékkal, 457 forintra emelkedett, a befektetők vélhetően egyelőre nem bíznak a nagy készpénzállomány felhasználásában.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet