Nem kerül ki Mol az MSCI feltörekvő piaci indexéből − derült ki tegnap. Mindez önmagában nem is lenne óriási hír, de miután a Richtert kitették az előző negyedéves felülvizsgálatnál, sokan tartottak attól, hogy egy újabb magyar részvény is erre a sorsa juthat (a Richter árfolyama a kikerülés hírét követően mintegy 10 százalékot zuhant és azóta sem tudott magához térni). Az MSCI esetében a közkézhányad és a nagyon alacsony forgalom miatt kerülhetett volna ki a Mol, igaz, az olajrészvény jóval nagyobb forgalmat generál, mint a Richter. Ráadásul a Dana Gas kiszállása növelte a forgalmat és a közkézhányadot is, így hiába zuhant emiatt 5 százalékot a részvény árfolyama, lehet, hogy az ennél is nagyobb csökkenéstől pont ez mentette meg a Mol részvényét. Mindenesetre a csütörtöki rossz hangulatban csak felülteljesítésre volt elég a hír, emelkedni nem tudott az árfolyam.
